A+ A A-
  • Категорія: Політика
  • Перегляди: 713

Чи захоче міністр Могильов послухати лекцію про мовні права українців?

Цей лист-звернення міністру внутрішніх справ Могильову Анатолію Володимировичу я надіслав цінним листом з увідомленням про доставку 05.06.2010. У листі міститься пропозиція про проведення для пана міністра та керівного складу МВС лекції про мовні права українців. Поштовхом до цього стало його запитання на нараді у Львові: "Чи всі розуміють російську мову?".                                                                                                                                                            Володимир Богайчук

Міністру внутрішніх справ
п. Могильову Анатолію Володимировичу
01024, м.Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
члена Комісії Людських та Громадянських
Прав Світового Конгресу Українців
Богайчука Володимира Олександровича,
що проживає за адресою:
03142, Київ, вул. Василя Стуса, 2, кв. 87,
тел. 4504996

звернення

Перед початком наради у Львові Ви звернулися до присутніх із запитанням: «Чи всі розуміють російську мову?». Після чого продовжили спілкування російською мовою.

Таке Ваше ставлення до використання мов свідчить про повне незнання Вами чинних законів України та міжнародних угод, ратифікованих Україною, у яких визначені права та обов’язки, зокрема, представників національних меншин. Так частина 2 статті 10 «Рамкової конвенції  про захист національних меншин» (ратифіковано Законом N 703/97-ВР від 09.12.97) дозволяє особам,  «які належать  до  національних  меншин  або,  де  вони складають значну частину населення,  на прохання таких осіб і  якщо  таке  прохання відповідає реальним потребам, Сторони намагаються забезпечити, по можливості, умови, які дозволяють використовувати мову відповідної меншини у  спілкуванні  цих осіб між собою».

«Рамкова конвенція  про захист національних меншин» містить безліч таких засторог стосовно використання представниками національних меншин своїх мов та покладає на них певні обов’язки. Це пов’язано з передбаченими «Конвенцією про захист прав і основних свобод людини 1950 року» (Конвенцію ратифіковано Законом N 475/97-ВР від 17.07.97 ) правами українців.

Виконуючи функції міністра, Ви спілкуєтесь, зокрема у даному випадку, не лише з особами своєї національної меншини. Спілкуючися з підлеглими та іншими громадянами України мовою національної меншини, Ви порушуєте право українців чути від Вас виключно українську мову незалежно від того, розуміють вони мову національної меншини чи ні.

Ігнорування права українців чути від представників національних меншин виключно українську мову перетворює цих осіб або у банальних ксенофобів або в розумово нездатних засвоїти українську мову. Особливо прикро усвідомлювати це стосовно братніх українцям росіян. Адже російська мова містить у собі 44% української морфемно тотожної лексики та 18% української морфемно подібної лексики. Практично російська мова на 62% є українською. Тож особливих інтелектуальних даних від носіїв російської мови для засвоєння української мови не вимагається.

Ситуація з порушенням мовних прав українців з боку працівників МВС є типовою для всієї України. Найбільш відомий випадок – це побиття за українську мову Таратушки Віктора Васильовича працівником МВС. Нещодавно відбувся ще один прикрий випадок. Мешканцю Миколаєва Анатолію Михайловичу Ільченку у приміщенні райсуду адвокатом третьої сторони було нанесено тілесні пошкодження після судового засідання за позовом до УМВС щодо порушення його мовних прав. Відбувалось це при спокійному спогляданні капітаном міліції, яка представляла у суді УМВС. До речі, Анатолій Михайлович уже виграв декілька подібних позовів до УМВС.

Викладене вище свідчить про важливість володіння працівниками Вашого міністерства мовно-правовими знаннями.

Пропоную Вам свою допомогу в проведенні для Вас та керівного складу очолюваного Вами міністерства лекції про мовні права українців. Сподіваюсь, що це допоможе в подальшому створити та поширити інформаційні матеріали, спрямовані на викорінення  ганебних явищ ксенофобії і расизму у лавах МВС та суспільстві.

05.06.2010

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top