A+ A A-
  • Категорія: Політика
  • Перегляди: 244

Українське телебачення українською мовою законопроект не передбачає!

Марина Зеленюк

У першому читанні прийнято законопроект 5313, який журналісти подають, як "75% української мови в телеефірі". Насправді, законопроект 5313 просто узаконить мовну шизофренію на наших телеекранах, надавши їй статус "передач, створених державною мовою". Законопроект5313 не передбачає створення телебачення українською мовою і ніяких позитивних змін не несе.

 

Цитую Законопроект 5313:

Пункт 6. Передача вважається виконаною державною мовою, якщо всі виступи (репліки) дикторів (ведучих) передачі виконані українською мовою.

Пункт 7. В передачі, виконаній державною мовою, допускається використання крім державної, також і інших мов, без дублювання або озвучення:

а) репортажів з місць подій;

б) виступів, інтерв’ю, коментарі запрошених учасників (гостей, експертів, героїв сюжетів) в інформаційних, інформаційно-аналітичних публіцистичних, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких або розважальних передачах;

в) музичних творів з текстом (пісень), які є частиною передачі не музичного жанру, та використані в ній лише як звуковий супровід;

г) музичних кліпів;

д) будь-яких творів, виступів, виконань тощо кримськотатарською мовою;

е) будь-яких творів, виступів, виконань в передачах, передбачених частиною восьмою цієї статті.

Пункт 8. У виключних випадках, за письмовим погодженням з Секретарем Ради національної безпеки і оборони, до передбаченої частинами другою – четвертою цієї статті Закону до частки мовлення державною мовою зараховуються передачі (серії передач), виконані будь-якими іншими мовами, і які за своїм змістом спрямовані на запобігання та нейтралізацію реальних і потенційних загроз національним інтересам у сфері забезпечення свободи слова та інформаційної безпеки. "

Все, далі можна не читати! Українське телебачення українською мовою законопроект не передбачає!

На українському телебаченні кожна репліка, кожен виступ, зроблені не українською мовою, мають заглушатися і дублюватися українською. Громадяни України мають право не знати російську і у них має бути телебачення українською мовою. Щоб реалізувати це право, нам потрібні мономовні програми і телеканали, а не мовна шизофренія в телеефірі.

Повний текст законопроекту можна завантажити з Офіційного порталу Верховної Ради - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/...

(С) https://www.facebook.com/maryna.zelenyuk.1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top