A+ A A-
  • Категорія: Практика
  • Перегляди: 502

Вас не бажають обслуговувати українською мовою?

Олександр Грищенко

Відтепер для боротьби за свої мовні права ми маємо чудовий інструмент у вигляді роз’яснень Держпродспоживслужби № 603-154-7/26317 від 16.12.2016 року за підписом т.в.о. заступника голови Держпродспоживслужби, у якому зазначено, що у випадку ненадання покупцем згоди на спілкування російською мовою, суб’єкт господарювання зобов’язаний здійснювати обслуговування клієнта українською мовою.


Алгоритм дії у боротьбі за свої мовні права такий:
Заходите на сторінку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів за такою адресою:
http://www.consumer.gov.ua/…/Yakshcho_Vashi_Prava_Porush…/85
На цій сторінці майже у кінці розділу "Якщо ваші права порушено" знаходите рядок "Зразок скарги про порушення прав споживачів (у частині мови)" клацнувши по ньому, завантажуєте готовий зразок письмої заяви на ім'я голови "Держпродспоживслужби".
Цей же документ ви можете отримати за наступною адресою:
https://lb.ua/go.php?url=aHR0cHM6Ly9nb28uZ2wvR29MbUI3
Отримавши цей зразок, уважно його прочитайте та зазначте назву торгового закладу чи закладу громадського харчування, який порушив ваші мовні чи якісь інші права. Цю заяву потрібно надіслати звичайною поштою, бо обов'язково потрібен підпис заявника. А от відповідь можна отримати на скриньку електронної пошти, яку ви зазначите у заяві. Ця заява є приводом для ПОЗАПЛАНОВОЇ перевірки закладу, яких так не люблять власники, бо вони призводить до суттевих штрафів. Повторне отримання такої скарги призводить до того, що цей заклад включають до ПЛАНОВОЇ перевірки з відповідним збільшенням штрафів. А якщо такі скарги з приводу порушення мовних прав надсилати регулярно та масово? Перевірки від цієї контролюючої інстанції стануть кошмаром для "ватних" власників таких закладів. Сподіваюся, що цей варіант боротьби за наші мовні права буде ефективнішим за інші, бо він б'є безпосередньо по гаманцю "ватників", які дуже цього не люблять.
Нижче про всяк випадок наводжу контакти Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів (Держпродспоживслужби):

Телефони:
(044) 279 12 70 - приймальня;
(044) 278 84 60, 278 41 70 - канцелярія
факс: (044) 279-48-83

Ел.адреса: General - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Поштова адреса:
01001, м. Київ, вул. Б.Грінченка, 1
Успіхів вам, шановні, у боротьбі за українську Україну!

Oleksandr Hrischenko

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top