A+ A A-
  • Категорія: Практика
  • Перегляди: 338

"Ставили умови": у Запоріжжі італієць звільнив персонал кафе через українську мову

У Запоріжжі власник кафе Trattoria Fabrizio, італієць Фабріціо Кошче, поставив умову персоналу свого закладу обслуговувати гостей українською мовою.

Про це повідомляє місцеве видання 061.ua.

Заклад Фабріціо з'явився на місці іншого кафе, який закрився раніше, персоналу якого було запропоновано

залишитися працювати з підвищеною зарплатою, але за умови обслуговування клієнтів українською мовою.

"Відразу після цього почалися неймовірні обурення. Вони почали мені ставити свої умови і сказали "Ми б прийшли до вас, якби не ось ця вимога щодо української мови"... Тобто фактично ми їх не звільняли, а просто не взяли на роботу. І мова була не єдиною причиною, вони не підходили нам і за іншими параметрами", - пояснив сам Кошче.

Ресторатор розповів, що вже 10 років одружений з українкою і давно підтримує Україну в "бажанні свободи і прагненню до Європи".

"Ще в Італії, через волонтерські організації діаспори, я допомагав українським бійцям на фронті. Тому не бачу нічого дивного, що персонал українського кафе повинен говорити українською мовою", - додав він.

За словами Кошче, після того як про його вимогу до персоналу дізналися у соцмережах, фактично в той же день, до них повалили клієнти.

"На другий день нам замовили два банкети. Було таке, що пара стояла на вході і чекала, поки звільниться столик", - розповів ресторатор.

На думку Фабріціо, проблема з мовою в Україні створена штучно.

"У нас були подібні проблеми в районі Тіроло в Італії, де велика частина населення розмовляє німецькою мовою. Але навіть в Тіроло, де в сім'ях розмовляють німецькою, діти в школах говорять італійською. Мене дивує, що в Україні народ розділений за мовою. У нас в Італії сотні різних діалектів, але всі знають італійську мову", - заявив він.

(С) https://www.obozrevatel.com/ukr/society/89245-stavili-umovi-v-zaporizhzhi-italiets-zvilniv-personal-kafe-cherez-ukrainskoi-movi.htm

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top