A+ A A-
 • Категорія: Новини
 • Перегляди: 0

У Вінниці вироблятимуть сонячні панелі

У Вінниці нa вулиці Зулінського збудують нове підприємство. Виконaвчий комітет міської рaди нaдaв дозвіл ТОВ «НЕСС ЕСТЕЙТ» нa проектувaння зaводу з виробництвa сонячних пaнелей по вулиці Сергія Зулінського.

Відомо, що площa зaбудови склaде 800 квaдрaтних метрів.

«1.Нaдaти ТОВ «НЕСС ЕСТЕЙТ» вихідні дaні – містобудівні умови тa обмеження нa проектувaння зaводу з виробництвa сонячних пaнелей по вул. С.Зулінського,бн в м. Вінниці.

2.Зобов’язaти зaмовникa:

2.1.Отримaти вихідні дaні нa проектувaння відповідно до пункту 3 стaтті 29 Зaкону Укрaїни «Про регулювaння містобудівної діяльності».

2.2.Розробити проектну документaцію тa зaтвердити її у встaновленому зaконодaвством порядку.

2.3. До прийняття об’єктa до експлуaтaції уклaсти договір про сплaту пaйової учaсті у розвитку інфрaструктури містa.

2.4. До виконaння підготовчих тa будівельних робіт приступити після отримaння документу, що нaдaє прaво нa виконaння вищезaзнaчених робіт в депaртaменті aрхітектурно-будівельного контролю Вінницької міської рaди відповідно до Постaнови Кaбінету Міністрів Укрaїни від 13.04.2011р. № 466 з нaступним прийняттям об’єкту до експлуaтaції в устaновленому зaконодaвством порядку», - йдеться в рішенні виконкому. Процес будівництва заводу буде виконуватися двома чергами.

"Завершення комплексної реалізації проекту заплановано на другу половину 2019 року. В результаті втілення проекту планується створення близько 400 нових робочих місць.

Проектна потужність виробництва - 400 МВт на рік", - повідомили редакції представники підприємства.

Нагадаємо, що Європейський банк виділив майже 26 млн. євро для будівництва 3 сонячних електростанцій на Вінниччині.

Зaзнaчимо, що Вінницька область виробляє приблизно чверть aльтернaтивної енергії всієї крaїни. Нa її території понaд 20 сонячних електростaнцій. Усього в Укрaїні мaйже дві сотні.

Вінниця.info

 • Категорія: Новини
 • Перегляди: 6

Потужні сонячні спалахи в системі Проксима Центавра: так вмирає надія

Астрономи помітили в найближчій до нас системі Проксима Центавра, планети якої були претендентами на колонізацію, потужні сонячні спалахи і дуже високий радіаційний фон, повідомляють Цікавості.

У 2016 році вчені підтвердили відкриття Проксими b, потенційно придатної для життя планети розміром із Землю. Це могло бути торжество астрономів: планета, що обертається навколо зірки Проксима Центавра (найближчої до нашої системи) була багатообіцяючим кандидатом на колонізацію в майбутньому. З тих пір пройшло багато часу: астрономи то висували припущення, що на планеті може бути багато рідкої води і умови для органічного життя, то казали, що це просто млява скеляста планета, атмосфера якої знищена агресивною молодою зіркою. Нові дослідження, на жаль, лише підкріплюють останній варіант.

Ґрунтуючись на спостереженнях з Великого міліметрового/субміліметрового масиву Атаками (ALMA), вчені нещодавно виявили, що Проксима Центавраі випромінювала виключно потужний сонячний спалах у березні 2017 року. Якби життя і існувало на Проксима b, то подібні сильні спалахи, які в 10 разів яскравіше, ніж найпотужнішого викиду нашого Сонця, давно знищили б її. Мередіт Макґрегор (Meredith MacGregor), астроном з Інституту Карнегі, запевняє, що це явище не є чимось незвичайним. Її команда виявила, що спалах зробили Проксиму Центавра яскравіше в 1000 раз всього на 10 секунд. Попередні ж спалахи тривали трохи менше двох хвилин, але при цьому опромінювали планету в 4000 разів більшим числом радіації, ніж наша Земля отримує від Сонця.

Подібні спалахи, поза всяким сумнівом, за довгі роки повністю випарували б будь-яку атмосферу і будь-яку воду з поверхні планети. Звичайно, ми не можемо з 100% упевненістю говорити про те, які ще дивовижні форми може прийняти життя, що з’явилася на інших планетах, і в яких умовах воно здатне виживати. Втім, вже зараз майже завершено нове покоління потужних телескопів, які допоможуть астрономам вивчити поверхню планети і точно визначити, чи є там які-небудь ознаки життєдіяльності.

 • Категорія: Новини
 • Перегляди: 12

Румунська сторона не впустила на територію Румунії українські книжки для української меншини

Інцидент стався на кордоні 16 березня. Українські активісти везли тисячу тридцять українських книжок для єдиного в Румунії україномовного закладу – ліцею імені Т.Г.Шевченка, що в місті Сигіт. Безперешкодно перетнувши український кордон, українці наштовхнулися на нерозуміння румунських прикордонників. Після кількохгодинних переговорів на місце події приїхав директор румунського ліцею з поясненнями, що це українці привезли подарунок для його студентів-українців у Румунії. Однак румунські прикордонники залишилися непохитні. Книги були вилучені, повідомляє Громадська Ініціатива "Я спілкуюся українською мовою".

Мало того, що Румунія накручує румунську меншину в Україні не вчити українську мову. Мало того, що Румунія зробила все, щоб асимілювати українців, які цілими селами відійшли до Румунії внаслідок розподілу кордону після ІІ Світової війни. То Румунія ще й не дає Україні допомагати українцям в Румунії. На противагу цій ситуації, Румунія фінансує на території України школи для румунської меншини, забезпечує методичними матеріалами, книгами, технічними засобами, тощо. Я не чула, щоб Україна перешкоджала Румунії. Чому ж тоді Румунія перешкоджає українцям?

Звертаюся до журналістів про допомогу дослідити цю справу, а також допомогти звернутися до Клімкіна та Гриневич з питаннями врегулювання ситуації.
Прошу Митницю України, МЗС та МОН повідомити:
1. Яким чином з Румунії надходить допомога в українські школи для румунських меншин?
2. Чи чинила опір такій допомозі Україна?
3. Якщо питання не врегулюється, так само блокувати Румунії ввезення румунських книжок на територію України.

З історії питання. На території Румунії знаходяться українські села. Їхні мешканці розмовляють українською мовою, однак за відсутності українських шкіл та підтримки Румунії, українська мова там поступово відмирає. Українці в Румунії не мають українського телебачення, української літератури, української освіти, українських ЗМІ, тощо, однак ще й досі розмовляють українською!

Ідею підтримати українців Румунії висловив активіст з Івано-Франківська Віталій Кодря. Він звернувся до мене, Лариси Ніцой, по допомогу зібрати книжки. Я передала панові Віталію більше сорока книжок і закликала українців до збору книг. У результаті було зібрано більше тисячі книжок дитячої і дорослої літератури. Віталій зв’язався з викладачами ліцею в Румунії. Вони виявилися українськими патріотами, які підтримують український дух ліцею, і з радістю чекали у гості українців і подарунка. 16 березня до Румунії була споряджена делегація, до якої увійшли активіст Віталій Кодря, українська відома письменниця, доктор філологічних наук Ольга Деркачова та інші науковці. Однак книжки їм вручити не дали…

Дорогі українці, прошу поширити даний допис, щоб він дійшов до журналістів та посадовців. Надіюся на вашу і їхню допомогу. Дуже хочу, щоб гуманітарна допомога з України таки потрапила до українців Румунії.

 • Категорія: Новини
 • Перегляди: 8

Те, що рану можна помастити перекисом водню та це допоможе їй швидко загоїтися — міф

3% розчин перекису водню — який багато сімей використовують як засіб першої й часто єдиної допомоги при невеличких пораненнях — не загоює і не знезаражує рани, пише Уляна Супрун.

Якщо почитати спеціалізовану міжнародну літературу — ви не знайдете жодних доказів щодо ефективності 3% розчину перекису водню у процесі загоєння ран. (наприклад, тут https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1389791/)

Більш концентрований розчин (від 30% і вище) звісно подіє, проте тоді ви отримаєте хімічний опік.

Сумнівною також є властивість розчину перекису водню знешкоджувати патогенні мікроорганізми та бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2.(https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19131809).

На самій інструкції 3% розчину перекису водню написано, що "при застосуванні препарату відбувається лише тимчасове зменшення кількості мікроорганізмів".

Перекис водню ефективний для механічного очищення рани — тобто з тим самим результатом ви можете промити її прохолодною або теплою проточною водою.

Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це загрожує виникненням емболії (кисень, який виділяється може потрапити до судин та перекрити проток крові).

Це не скасовує того, що перекис водню корисний в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів.

Проте не має переконливих наукових підтверджень, що цей засіб допомагає захистити рану від зараження та допомогти загоїтися.

 • Категорія: Новини
 • Перегляди: 16

Радіо "Пятница" сплатило найбільший штраф за всю історію мовних квот

Радіостанція "ПЯТНИЦА" сплатила штраф у розмірі 327,8 тис. грн, який Національна рада нарахувала через порушення квот щодо пісень українською мовою, повідомив Сергій Костинський.

Нагадую, у проміжку з 07:00-14:00 частка пісень, виконаних державною мовою, становила 29% замість визначених законом 30%.

Загалом, штраф за порушення мовних квот на радіо складає 5% від суми ліцензійного збору. Штраф, нарахований радіо "Пятница" є найбільшим за весь час дії квот.

Минулого року Національна рада застосувала санкцію "штраф" до 17 радіостанцій. Загальна сума штрафів становила більш ніж 1 млн грн.

 • Категорія: Новини
 • Перегляди: 16

Уряд готує оперативний план перевірки доріг, всі помилки будуть виправлені за рахунок нечесних підрядників

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює масштабний аудит якості доріг, передусім тих, що пройшли ремонт у 2017 році, і вимагає притягти до відповідальності ті підрядні організації, які свого часу неякісно виконали дорожні роботи, і сьогодні дороги знов потребують оновлення. Одночасно Глава Уряду наполягає на необхідності швидкого впровадження нового стандарту будівництва, розробленого в рамках реалізації програми «500-500-1000». Про це він сказав під час спеціальної наради за участі керівництва Міністерства інфраструктури та Державного агентства автомобільних доріг «Укравтодор».

«Нам потрібно провести масштабний аудит того, що зроблено в 2017 році. Очікую терміновий план перевірки і рішення про створення контрольних груп (для перевірки доріг) – сказав Глава Уряду. – Всі виправлення (дорожніх робіт) мають проходити за рахунок підрядних організацій (які неякісно виконали свою роботу)».

Учасники наради відзначили, що цього року план фінансування дорожньої галузі становить 45,7 млрд грн. За планом, роботи вестимуться на 218 об’єктах. Майже 60% проектної документації вже підготовлено. Окрім того, друком вийшов оновлений стандарт будівництва, який «має стати настільним підручником» для дорожніх служб.

Одночасно ведеться підготовка проектів концесійних доріг. Однією з них, за планом, може стати дорога «Краковець – Львів». Інтерес інвесторів до цього проекту, як запевнили в «Укравтодорі», є.

Глава Уряду звернув увагу, що наразі погодні умови не дозволяють масштабно розпочати дорожні роботи. Але з настанням тепла, все має запрацювати дуже швидко.

«Цього року ми приступимо до роботи в квітні. Треба розібратися з усіма підрядниками, з усіма службами, аби вони були готові», - сказав Глава Уряду.

Довідково

У 2017 році в Україні реконструйовано та побудовано понад 2 тис. км доріг, що вдвічі перевищило показники 2016 року. Дорожні роботи велися на трасах по всій території України. Як наголошував Глава Уряду, відновлення доріг – це питання посилення транзитного потенціалу України, передусім як країни – учасниці декількох транспортних коридорів, а також питання підвищення безпеки руху, яке включає будівництво безпечних переходів, встановлення вагових комплексів, імплементацію оновлених правил дорожнього руху, оновлення технічної складової утримання доріг. Значний перелік цих ініціатив увійшов у програму «500-500-1000» – своєрідний план будівництва 500 кільцевих розв'язок, 500 острівців безпеки, 1000 наземних пішохідних переходів на дорогах Україні. Дорожній бюджет 2017 року перевищив 30 млрд грн.

У січні поточного року Глава Уряду вийшов з ініціативою підвищення уваги до проблеми безпеки дорожнього руху і удосконалення норм будівництва доріг з метою перевірки якості будівництва та ефективного використання коштів. Володимир Гройсман запропонував не тільки проаналізувати нормативну базу з означених питань, а й створити Координаційну раду з питань безпеки дорожнього руху. Координаційна рада була створена в лютому поточного року.

Прес-служба КМ

 • Категорія: Новини
 • Перегляди: 16

Терміни поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення в Україні змінено

Національна рада 15 березня внесла зміни до свого рішення, яким затвердила проект Плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення. Терміни вимкнення аналогового сигналу в Україні перенесено.

Відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко пояснив, що проект плану вимкнення аналогу було розроблено в листопаді 2017 року і його було презентовано на засіданні Міжвідомчої координаційної групи з питань впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення, що створена при Адміністрації Держспецзв’язку. Етапи його виконання мали розпочатися у грудні минулого року. На початку березня 2018 року з’ясувалося, що жодні дії не виконуються, і головна причина – План не було затверджено Кабінетом Міністрів України.

Тому було запропоновано внести зміни до Плану. Процес вимкнення аналогового сигналу відбуватиметься, як це було передбачено і раніше, у три етапи. Перший – вимкнення аналогу в окремій області – запланований на серпень 2018 року. Другий – вимкнення аналогового сигналу на всій території країни, за винятком «UA: ПЕРШИЙ», місцевих мовників, аналогових каналів на території проведення АТО і в деяких прикордонних районах – січень 2019 року. Остаточне вимкнення аналогового сигналу в Україні має відбутися у квітні – травні 2019 року. Також, за словами Олександра Ільяшенка, змінами передбачено, що План має бути обов’язково затверджений урядом.

Прес-служба Національної ради

 • Категорія: Новини
 • Перегляди: 19

МЗС України запропонував вийти з СНД і розірвати дружбу з Росією

У Міністерстві закордонних справ підготували пропозиції для президента Петра Порошенка щодо виходу України з органів СНД та денонсацію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією.

Як написала в Facebook нардеп від БПП Світлана Заліщук, про це заявив глава МЗС Павло Клімкін під час засідання комітету парламенту з закордонних справ, повідомляє Обозреватель.

"Міністр Павло Клімкін на нашому комітеті закордонних справ анонсував, що МЗС підготувало пропозиції для президента щодо виходу з органів СНД та денонсацію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. На питання, коли можна очікувати таких рішень, міністр відповів, що рішення за главою держави", - написала вона.

В Україні пропозиції денонсувати вказаний договір звучали під час підготовки законопроекту про реінтеграцію Донбасу. Противники такого кроку наголошували, що договір надає Україні сильну позицію в міжнародних судах.

 • Категорія: Новини
 • Перегляди: 28

Савченко можуть звинуватити в замаху на Порошенка і позбавити недоторканності - джерела

Нардеп Надія Савченко може бути обвинувачена в підготовці терористичного акту та замаху на вищих посадових осіб держави разом з раніше затриманим Володимиром Рубаном.

Про це стало відомо INSIDER від різних високопоставлених співрозмовників.

Савченко, фігурує на відео, де обговорюється напад на парламент та замахи на ключових високопосадовців України.

За однією версією, план обговорювався під час розпиву спиртного в одному з готелів Києва. Савченко намагалася підговорити військових на теракт, які це і задокументували при подальших обговореннях.

Також співрозмовники не виключили, що вже в четвер в Раді з'явиться подання на позбавлення Савченко недоторканності та дозвіл на арешт. Сама Савченко зараз вже перебуває у Барселоні, де часто буває і біглий депутат Олександр Онищенко.

Як відомо, багаторічного соратника Медведчука та переговірника з обміну на Донбасі Володимира Рубана затримали 8 березня ввечері на КПВВ Майорськ з арсеналом зброї, яку він, нібито, перевозив у меблях.

9 березня йому було висунуто підозру у незаконному поводженні зі зброєю та підготовці теракту.

Пізніше стало відомо, що Рубана підозрюють у плануванні теракту з метою замаху на президента Петра Порошенка та інших державних діячів.

Сам соратник Медведчука заявив про сплановану операцію двох силових органів з метою підставити його.

Під час судового засідання щодо обрання Рубану запобіжного заходу, до суду прийшла депутат Надія Савченко з метою взяти його на поруки, а сам підозрюваний раптом відхрестився від свого багаторічного покровителя Віктора Медведчука.

Тим часом, джерела INSIDER розповіли, що силовики "вели" Рубана кілька місяців та взяли його на другій "ходці" зі зброєю. За словами співрозмовника, правоохоронці мають аудіо та відеодокази злочинних намірів Рубана, і, зокрема, його розмову з "одним з народних депутатів".

У тексті підозри Рубану фігурує прізвище помічника Надії Савченко та близького друга її сести Віри Олега Мезенцева.

Служба безпеки України викликала депутата ВР Надію Савченко на допит 13 і 15 березня у справі переговірника з обміну полоненими Володимира Рубана.

 • Категорія: Новини
 • Перегляди: 25

Україна оголосила бойкот всім турнірам у Росії

Україна більше не буде виступати на турнірах у Росії. Про масовий бойкот всіх змагань на території РФ повідомив міністр спорту України Ігор Жданов, повідомляє Обозреватель.

За його словами, ще два роки тому було розроблено і видано наказ Міністерства, який стосувався участі спортсменів української збірної в змаганнях, які проходять на території Росії.

"За ці два роки прапор України піднімався на території Росії десятки разів, звучав наш гімн. Сьогодення вимагає від нас більш рішучих дій. Тому я підписав новий наказ - про те, що українські спортсмени не будуть приймати участь у жодних змаганнях, що проходять на території РФ", - написав Жданов у Facebook.

Міністр пояснив причини такого рішення.

"Хочу додати, що змагання у Росії, зважаючи на внутрішню і зовнішню політику цієї держави, просто небезпечні для наших спортсменів. Також нагадаю, що Міністерство молоді та спорту і я, як міністр, закликаємо міжнародні федерації не призначати змагань на території країни, де систематично нехтують міжнародним законодавством у сфері спорту, і яка є порушником кодексу ВАДА. Агресори і порушники повинні бути вигнаними з арени світового спорту", - зазначив Жданов

Back to top