A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 584

Діабет виявився п'ятьма різними захворюваннями

Діабет вважається лихом сучасності - він торкнувся приблизно одного з 11 людей в усьому світі. Неконтрольований рівень цукру в крові зазвичай ділиться на типи 1 і 2. Але дослідники зі Швеції і Фінляндії впевнені, що діабет має більш складну картину.

 

Про це повідомляє Обозреватель з посиланням на BBC.

Захворювання, яке провокує такі ускладнення, як серцевий напад, інсульт, сліпота, ниркова недостатність та інші серйозні наслідки, зазвичай ділять на два типи:

  • Діабет 1 типу - це захворювання імунної системи, при якому в організмі не вистачає гормону інсуліну для контролю рівня цукру в крові.
  • Діабет типу 2 більше розглядається як наслідок неправильного способу життя, оскільки жирові відкладення можуть впливати на вироблення інсуліну.
  • Читайте:

Дослідження, організоване Центром діабету при університеті Лунда у Швеції та Інститутом молекулярної медицини Фінляндії, було проведено при участю 14 775 пацієнтів.

Результати показали, що пацієнтів можна розділити на п'ять різних груп, а не на дві:

  • група 1 - важкий аутоімунний діабет в цілому такий же, як класичний тип 1 - він вражав людей в молодому віці , імунне захворювання робило їхній організм нездатним продукувати інсулін;
  • група 2 - пацієнти з дефіцитом інсуліну (молоді, зі здоровою вагою), проте їхня імунна система не причетна до нестачі гормону;
  • група 3 - важкі пацієнти з інсулінорезистентністю, які мають надлишкову вагу, при цьому інсуліну в крові достатньо, але реакція організму на нього неправильна;
  • група 4 - помірний діабет, пов'язаний з ожирінням, але при нормальному рівні метаболізму;
  • група 5 - середній вік пацієнтів з діабетом, при якому симптоми розвивалися в дорослому віці і не яскраво виражено.

Вчені зазначають, що не можна ділити ці п'ять груп на легкі і складні форми. Але при цьому варто враховувати, що пацієнти з другою групою діабету зараз прираховуються до хворих на діабет 2-го типу, при цьому у них немає аутоімунного захворювання.

За даними дослідження, їхня хвороба, ймовірно, спровокована дефектом в бета-клітинах.

Крім того, група 2 має більш високий ризик ускладнення у вигляді сліпоти, тоді як група 3 мала найбільший ризик захворювання нирок.

Практикуючі ендокринологи згодні з тим, що діабет має набагато більше підвидів, ніж вважалося раніше. При цьому багато хто вважає, що їх може бути і набагато більше, ніж п'ять.

"Цілком можливо, що в усьому світі існує 500 підгруп у залежності від генетичних і місцевих ефектів навколишнього середовища", - впевнена доктор Вікторія Салем, консультант і клінічний вчений з Імперського коледжу Лондона.

При цьому лікар додала, що персоналізація лікування і розуміння потенційних ризиків і ускладнень, пов'язаних з діабетом, може допомогти в успішному лікуванні та підтримці нормального рівня життя пацієнтів з діабетом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top