A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 429

Колишній глава Каталонії вийшов на свободу з німецької в’язниці

Екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон вийшов на свободу із тюрми у німецькому Ноймюнстері після того, як за нього внесли 75 тисяч євро застави.
 
Про це повідомляє УП з посиланням на каталонське видання La Vanguardia.
 
Пучдемон коротко звернувся до журналістів кількома мовами. Він подякував за міжнародну підтримку і закликав звільнити ув’язнених в Іспанії каталонських політиків.
 
"Я прошу негайного звільнення всіх товаришів, яких продовжують утримувати в іспанських тюрмах", - зазначив колишній глава Каталонії, додавши, що для Європи сьогодні є соромом мати політичних в’язнів.
 
Пучдемон також заявив, що зараз "настав час діалогу" з Мадридом. "Прийшов час для політики, немає жодного виправдання для іспанської влади, щоб не розпочати діалог з Каталонією для пошуку політичного рішення", - додав він.
 
Напередодні територіальний суд Шлезвіг-Гольштейну вирішив звільнити Пучдемона під заставу у розмірі 75 тисяч євро.  Пучдемон вніс заставу та надав німецькій владі адресу, за якою він буде проживати в Німеччині в очікуванні рішення про екстрадицію до Іспанії.
 
Крім того, суд виключив можливість видачі Пучдемона Іспанії за звинувачення у заколоті. Суд вважає, що екстрадиція може відбутись тільки за звинуваченні у розтраті державних коштів. 
 
Екс-главу уряду Каталонії Карлеса Пучдемона затримали 25 березня на території Німеччини неподалік кордону з Данією на підставі європейського ордеру на арешт.
 
В Іспанії Пучдемону висунуті звинувачення в організації повстання і розтраті держкоштів, за першим звинуваченням йому загрожує до 30 років тюремного ув'язнення.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top