A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 916

Новий звіт щодо Смоленської катастрофи: літак Качинського знищили два вибухи

Літак із президентом Польщі Лехом Качинським на борту, що розбився в Росії у 2010 році, був знищений у результаті щонайменше двох вибухів.
 
Про це свідчить технічний звіт розслідування Смоленської катастрофи, який презентували у середу в Польщі, повідомляє ЄП з посиланням на Onet.Wiadomosci.
 
"У нас є докази, які раніше не використовувалися", - повідомив під час презентації голова підкомісії Міністерства оборони Польщі з розслідування Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич.
 
За його словами, підкомісія віднайшла близько 150 прямих свідків. Тисячі фотографій та відеозаписів дозволили здійснити реконструкцію уламків літака.
 
У доповіді, зокрема, йдеться, що літак був знищений у повітрі. Його зруйнували щонайменше два вибухи. Положення тіл на землі чітко вказує на те, що вони почали випадати з літака, перш ніж той впав на землю.
 
Згідно зі звітом, руйнування, яких зазнав літак, могли виникнути лише в результаті вибуху.
 
Експерт підкомісії Френк Тейлор заявив, що під час свого розслідування "росіяни не враховували ряд дуже важливих аспектів аналізу аварії, в першу чергу вони не проводили реконструкцію події". "Це не була класична катастрофа", - додав Тейлор.
 
Попередній звіт розслідування катастрофи від 2011 року, який здійснила підкомісія на чолі з Єжи Міллером, визнали недійсним. Тоді підкомісія дійшла до висновку, що літак розбився, бо пішов на контрольоване зниження з землею. Мацеревич назвав звіт заснованим на фальшивих матеріалах і політичному тиску.
 
Технічний звіт вже був представлений родинам жертв загиблих, а сьогодні його відправили в прокуратуру.

 

Як відомо, 10 квітня 2010 року неподалік від аеродрому "Сєвєрний", що поблизу Смоленська, розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту.
 
У катастрофі загинуло 96 осіб. Польська делегація прямувала на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського злочину.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top