A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 862

Створення єдиної церкви в Україні: УПЦ МП висунула владі претензії

УПЦ МП вважає звернення президента України Петра Порошенка та Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні "перевищенням влади".
 
"Згідно зі статтею 35 Конституції України, церква відділена від держави, а тому питання церковного життя церква вирішує самостійно", - сказано в заяві відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП, повідомляє Обозреватель.
 
"Українська Православна Церква, яка має канонічний зв'язок із Вселенським Православ'ям, не зверталася до патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію православній церкві в Україні та не уповноважувала на це ні президента, ні депутатів Верховної Ради України. У зв'язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи", - написано в повідомленні.
 
У заяві також висловлюється стурбованість тим, що надання автокефалії православної церкви в Україні "розглядається як питання не тільки релігії, а й геополітики". Стверджується, що ця тема є "предметом політичних маніпуляцій".
 
При цьому в УПЦ МП додали, що нібито завжди виступали за відновлення церковної єдності та за єдину церкву.
 
"Однак запропонований і озвучений владою спосіб досягнення єдності не відповідає канонічному праву церкви й суперечить законодавству України. Адже влада просить надати Томос про автокефалію єдиної церковної структури, якої ще не існує. Саме тому вважаємо, що слід спочатку подолати розкол, відновити церковну єдність, і тільки після того ставити питання про зміну канонічного статусу єдиної православної церкви в Україні", - йдеться в заяві.
 
"Оскільки без канонічної Церкви неможливо мати єдину Церкву в Україні, то є підстави вважати, що насправді під виглядом створення єдиної Церкви сьогодні ховаються чергові спроби узаконити церковний розкол", - стверджують в УПЦ МП.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top