A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 829

Автокефалія в Україні: в УПЦ МП заявили про визнання

Митрополит УПЦ МП Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко заявив про підтримку автокефалії української церкви.
 
Він зазначив, що "прекрасно розуміє всі ризики, які накликає на нього така позиція", передає Обозреватель з посиланням на LB.ua.
 
Митрополит зазначає: "Початок нинішньої "автокефальної" кампанії застав мене за письмовим столом. А саме за фінальної редакцією моєї книги "Українська Церква на шляху до автокефалії". Тексти, що увійшли в цю книгу, готувалися не один рік, а в самому кінці розміщені документи, що стосуються історії самопроголошення автокефалії в 1919-1925 роках. Декрети Української Народної Республіки, постанови зборів і соборів, які проголошували автокефалію або висловлювалися за неї і т. д. Книга, швидше за все, вийде раніше, ніж стане ясно, чим саме закінчиться ще не написана мною глава "2018: в очікуванні Томосу".
 
"Наданням Української Церкви канонічної автокефалії від Константинополя? Або чергова історична пауза в рішенні українського церковного питання? Але незалежно від результатів вирішення Вселенського Патріарха я хочу сьогодні публічно підтримати ідею автокефалії Української Церкви", - заявив Драбинко.
 
"Справа в тому, що, проаналізувавши майже столітню історію боротьби українських православних християн за автокефалію, я зрозумів: альтернативи канонічної самостійності нашої Церкви просто не існує", - додав митрополит.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top