A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 755

В Україні з'явився «небезпечний конкурент» соняшнику

Все більше українських фермерів цікавляться амарантом. Рентабельність її вирощування є досить високою, а попит набагато перевищує пропозицію. Переробні підприємства вже зараз укладають угоди на викуп 100% майбутнього врожаю. Про це повідомили в Українській аграрній конфедерації.
 
При середній врожайності 20 ц/га і ціною товарних насіння 25 тис. грн/тонна з гектара можна одержати від 50 тис. грн виручки. Органічний амарант купують ще дорожче - 35 тис. грн/тонна.
 
При цьому слід враховувати, що на практиці врожайність амаранту досягає 50 ц/га і це не межа. Крім насіння, попит на масло, шліфовану крупу, борошно і навіть макуха з зародків.
 
Українські фермери починають вирощувати екзотичний овоч з Індії
 
Зараз в Україні налічується понад 30 виробників амаранту. Вирощують його на різної площі - від кількох гектарів до 150-ти (наприклад, на Закарпатті).
 
Зазначимо також, що переробка амаранту у світі давно стала високорентабельною галуззю. Тільки на амарантовому олії заробляють $500 млн щорічно. Олія використовується у фармацевтичній галузі та косметології. А шліфована амарантовая крупа для багатьох стала продуктом повсякденного харчування. Рентабельність вирощування амаранту вдвічі вище, ніж у соняшнику, інформує Аgroreview з посиланням на  UBR

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top