A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 778

За 3,5 роки роботи парламенту лише 12% законопроектів стали законами

За майже чотири роки роботи парламенту лише 12% законопроектів стали законами. Зараз лише кожен восьмий законопроект має перспективи для ухвалення.
 
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на дослідження Громадянської мережі ОПОРА в рамках програма РАДА.
 
З листопада 2014 року по травень 2018 року українські парламентарі зареєстрували 6 613 проектів законів, натомість ухвалили лише 80.
 
"У цьому контексті Президент і Уряд виявилися продуктивнішими, порівняно з депутатами. Так, 76% законопроектів, ініційованих Президентом, урешті стали законами. Майже третина (29%) урядових законопроектів, внесених у парламент, були позитивно проголосовані. Натомість серед зареєстрованих депутатських законопроектів лише 12% набули чинності", - зазначив керівник проекту Громадянської мережі ОПОРА в рамках Програми Рада Анатолій Бондарчук.
 
Експерти зазначають,що в поточному скликанні найбільш продуктивним виявився 2015 рік, коли до урядової коаліції входило п’ять фракцій. За цей час було ухвалено 340 законопроектів. У 2016 році парламент успішно проголосував 212 проектів законів, натомість у 2017 році – 174. Станом на кінець травня, у 2018 році, у парламенті було ухвалено 64 закони.
 
"Значна кількість зареєстрованих законопроектів призводить до так званого явища "законодавчого цунамі". Парламент перевантажений великою кількістю законопроектів і не може якісно підійти до їх розгляду. У 40% випадків нардепи одноосібно реєструють законопроекти. Виходячи з цього,  ми відзначаємо доцільність переглянути спосіб внесення депутатами індивідуальних законопроектів ", - підкреслив Бондарчук.
 
Кожен шостий законопроект (1049), який зареєстрований у парламенті, очікує на розгляд у сесійній залі. Приблизно таку ж кількість (1 353) було знято з розгляду. Майже 10% законопроектів (664) Верховна Рада відхилила та зняла з розгляду. Кожен двадцятий проект закону (315) було повернуто на доопрацювання. Зате тільки 2% від усіх зареєстрованих законопроектів (118) очікують або готуються до другого читання. Кожен третій зареєстрований проект закону досі (1904) опрацьовується в комітеті.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top