A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 685

В Румунії 9 листопада оголосили Днем української мови

В містах компактного проживання осіб, які належать до української меншини в Румунії, будуть проводитися різні культурні заходи
В Румунії Палата депутатів схвалила законопроект, яким оголосила 9 листопада Днем української мови. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Radio Romania.
Повідомляється, що щорічно з нагоди святкування дня української мови в населених пунктах компактного проживання осіб, які належать до української меншини в Румунії, будуть проводитися різні культурні заходи.
Крім того, центральні та місцеві органи виконавчої влади, а також зацікавлені неурядові організації, будуть мати можливість надавати матеріально-технічну та фінансову допомогу в організації заходів.
Також освітні установи, в яких навчальний процес здійснюється українською мовою, зможуть проводити освітньо-культурні заходи, в яких навчальний процес здійснюється українською мовою.
Також законом передбачено створення спеціальних теле - та радіопрограм громадськими телебаченням і радіо.
Україна і Румунія планують підписати протокол про взаєморозуміння, в якому будуть закріплюватися позиції щодо імплементації мовної статті українського закону "Про освіту".
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна і Румунія домовилися напрацювати спільний документ щодо імплементації нового закону України про освіту.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top