A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 663

"Українська церква - мати російської!" У Варфоломія виступили з історичною заявою

Українська церква є матір'ю для російської церкви та дочкою Вселенського патріархату.
 
Про це заявив член Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату митрополит Елпідофор в інтерв'ю російському журналісту, повідомляє Обозреатель з посиланням на "Укрінформ".
"У випадку з українською церквою принаймні парадоксальним і викривленим є твердження кого-небудь про те, що церква в Москві є матір'ю церкви України. Якраз навпаки. Московська церква є дочкою української церкви, яка - українська церква - є дочкою Вселенського Патріархату", - сказав він.
"Знаєте, що християнізація (хрещення) Русі (росів) - не росіян, а як відомо, Київська Русь - це інше, тобто сьогоднішніх українців, - сталася при Володимирі, з його зверненням. Отже, юрисдикція Вселенського патріархату - це Україна, це Київ, а отже й мати-церква", - наголосив митрополит Елпідофор.
Під час інтерв'ю журналіст заявив, що "України не було" під час хрещення Київської Русі, на що митрополит відповів, що це не важливо, оскільки географічно це та ж територія.
"Можливо, називалася інакше, але ми говоримо про ту саму землю, принаймні про ту ж географічну територію. Так, української церкви матір'ю є церква в Константинополі, а московської церкви матір'ю є церква в Києві", - додав він.
Митрополит наголосив, що надавати автокефалію може виключно Константинопольський Синод і Вселенський Патріарх.
"Патріархат Росії, Румунії, Болгарії, Сербії, Грузії, всі ці церкви прийняли власну автокефалію і патріархальний статус від Вселенського Патріархату, не було спільних підписів інших церков, не було жодного спільного прийняття рішень", - підсумував він.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше патріарх Варфоломій заявив, що перед Вселенською Патріархією стоїть обов'язок і відповідальність повернути народ України до істини і канонічних рамок церкви.
Нагадаємо, питання про надання автокефалії української церкви може розглянути Синод Вселенського Патріархату вже 28 липня.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top