A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 898

Мумія, якій 5300 років, розповіла вченим, чим харчувалися стародавні люди

У 1991 році туристи в Східно-Італійських Альпах натрапили на людське тіло в снігу, і спочатку вважали, що воно належить недавно померлій людині.

 

Як пише Newsweek, пізніше аналіз показав, що труп, який отримав назву «Ötzi the Iceman», був насправді найстарішою добре збереженою мумією у Європі.
 
Відкриття Ötzi, який помер близько 5300 років тому, пролило нове світло на життя європейців мідної доби. Наразі вчені провели перший поглиблений аналіз шлунка Айсмена, який був заповнений під час смерті, і розкрили інтригуючі подробиці про дієту і харчові звички стародавніх людей.
 
Результати показали, що вміст шлунка Ötzi містив сире м’ясо з козла і червоних оленів, злаки, сліди токсинів, і був дуже масним, що здивувало вчених: близько половини вмісту шлунка були жировою тканиною.
 
За словами дослідників, ця висока частка.жиру була несподіваною, хоча така дієта була б корисною з огляду на суворий альпійський клімат.
 
«Високе і холодне середовище особливо складне для фізіології людини і вимагає оптимального харчування, щоб уникнути швидкої втрати енергії», – йдеться в заяві Альберта Зінька з EURAC. «Здається, Айсмен прекрасно розумів, що жир є відмінним джерелом енергії».
 
М’ясо, ймовірно, було з’їдено свіжим або, можливо, навіть було висушене перед вживанням, згідно з аналізом. Наявність у шлунку листя папороті було важче пояснити, але дослідники вважають, що Ötzi, можливо, страждав на кишкові проблеми і вживав листя як ліки. Існує також ймовірність того, що він використовував листя папороті для обгортання їжі і ненавмисно вживав отруту.
 
Дослідники довгий час не знали, де знаходиться шлунок Ötzi. Це пов’язано з тим, що орган під час процесу муміфікації рухався вгору, опустившись під ребрами, де зазвичай знаходяться легені.
 
Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/07/14/mumiya_yakiy_5300_rokiv_rozpovila_vchenym_chym_harchuvalysya_starodavni_1366197

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top