A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 849

Іспанія скасувала міжнародний ордер на арешт Пучдемона

Суддя Верховного суду Іспанії Пабло Лларена скасував запит про екстрадицію шести каталонських сепаратистських політиків, яких хотіли повернути додому за звинуваченням в організації повстання.
 
Про це повідомляє ЄП  посиланням на La Vanguardia.
Лларена скасував міжнародний ордер на арешт колишнього глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, який втік до Бельгії, щоб уникнути арешту, а потім відправився в Німеччину, де його заарештували.
Іспанський суддя пішов на цей крок після того, як німецький суд нещодавно ухвалив рішення, що Пучдемон не може бути відправлений назад до Іспанії за звинуваченням в організації повстання, тільки за неправильне використання державних коштів.
У той же час, національний ордер на арешт Пучдемона залишається чинним. Він може вільно виїжджати за кордон, але якщо він вирішить ступити на іспанську територію, то буде заарештований.
За звинуваченням в розтраті державних коштів Пучдемону загрожує до 12 років ув’язнення, звинувачення в повстанні передбачає більш суворе покарання - від 15 до 25 років позбавлення волі.
Скасування європейських і міжнародних ордерів також стосуються інших каталонських політиків, які перебувають закордоном: Тоні Комін, Мерітксел Серріт, Луїс Пуїг, Клара Понсаті і Марта Ровіра.
Всі звинувачення пов'язані з організацією минулорічного референдуму про незалежність Каталонії, який Мадрид визнав незаконним.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top