A+ A A-
  • Категорія: Новини
  • Перегляди: 328

У Румунії вдалося зняти гостроту щодо мовної статті закону "Про освіту" – посол України

Українським чиновникам та дипломатам вдалося вгамувати занепокоєння Румунії щодо мови навчання в новому законі про освіту.

 

Про це заявив посол України в Румунії Олександр Баньков в інтерв’ю виданню LB.ua, повідомляє ЄП.

"По Румунії можу сказати, що у Бухареста є розуміння, що ця реформа є необхідною і незворотною, тому нам треба домовлятися про найкращі умови для обох сторін, але в нових реаліях профільного українського законодавства", - сказав Баньков.

Посол розповів, що він був присутній на засіданні спеціальної комісії, яка мала займатися саме питанням освітнього закону в Україні, де у присутності журналістів я роз’яснив суть закону.

"А буквально через тиждень відбувся візит глави МЗС України Павла Клімкіна, який прилетів в Бухарест одразу з Угорщини. Таким чином, ми з румунами поступово вийшли на розуміння того, що, по-перше, реформа ще не завершена, в Україні не створено жодних загроз для представників румунської меншини", - сказав він.

Баньков нагадав, що у січні 2018 року Павло Клімкін і міністр освіти Лілія Гріневич спільно з румунськими колегами відкрили в Чернівцях школу для румунської меншини.

"Так і вдалось зняти певну гостроту питання. А от чому продовжують нагнітати угорці – це краще запитати у фахівців по Угорщині", - додав він.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top