A+ A A-
 • Категорія: Мова і нація
 • Перегляди: 64

Виключи шансон, бо дам в морду, або чому українці так не люблять блатняк

Сергій Вакула

Шансон став таким же індикатором русскомірскості, як і колорадські стрічки, чи портрети Сталіна, а тому кримінальна субкультура агресивно не сприймається українцями.

Мабуть, чи не найбільш огидну реакцію навіть у незаполітизованих громадян викликає "шансон" із усієї радянської/пострадянської спадщини. Цей жанр буйно розквітнув після приходу до влади комсомольських вожаків та пострадянського криміналітету, і

Правда про "російськомовних патріотів" України. Різко, жорстко, жорстоко, болюче? - Такою буває ПРАВДА!

Ви не є носіями української державності. Ознакою державності, народу, нації - найпершою ознакою - є мова. Маєте дати відповідь лише собі: якими ознаками носія української державності, культури ви володієте? Штамп в паспорті? Одягаєте раз на рік 19-го травня вишиванку? З українських пісень і виконавців знаєте про існування "Океану Ельзи"? Все це не те...

 • Категорія: Мова і нація
 • Перегляди: 164

Патєрі і Втрати

Той, хто не знає мови, ніколи не зрозуміє - чому в російскій армії "патєрі", а в українській "втрати".

Бо "патєрі" плануються заздалегідь та закладуються в кошторис війни, доки ці люди ще навіть живі. А втрата - це горе, яке завжди приходить до хати без попередження.

 • Категорія: Мова і нація
 • Перегляди: 243

Припиніть захищати мову! Вона надійно захищена!

Володимир Богайчук

Носії корнської мови, що відноситься до кельтської групи індоєвропейської мовної сім’ї, починаючи з V сторіччя н. е. піддавались постійному асиміляційному тиску з боку англосаксів. Доходило навіть до відкритого фізичного знищення через мову. Так, у 1549 році, за наказом короля було вбито понад 4 000 людей, які виступили проти введення англомовного богослужіння. У 1777 році, померла останній носій корнської мови – Дороті (Доллі) Пентріт. Її останніми словами перед смертю були «Я не хочу говорити по-англійськи!». Згодом, у 1860, на її могилі було

 • Категорія: Мова і нація
 • Перегляди: 386

Неприємна правда про державу та мову

Станісав Біличенко

 Більшість людей не схильні приймати правду через її "холодність", байдужість до людей та їх бажань.

В українців несприйняття правди ще глибше. Століття національного поневолення закарбували в нас ігнорування соціально-політичної реальності, прагнення втечі за океан, в радощі "гречкосіїв", зрештою, в гумор.

Але з 1991 року ми прагнемо створити українську державу. У фундаментальному Акті про державну незалежність України 1991 року проголошується створення "самостійної української держави – УКРАЇНИ".

 • Категорія: Мова і нація
 • Перегляди: 653

Найефективніший у світі спосіб гуртуватися - спільна мова

Числені "русскоязычные укра́инские патриоты" (яких останнім часом аж забагато стало), активно захищаючи наслідки російщення та мовну дискримінацію україномовних українців в Україні, постійно повторюють один і той самий "арґумент":

 • Категорія: Мова і нація
 • Перегляди: 604

Три основні речі про мову, які багато хто не розуміє

Володимир Миленко

Та частинка русского міра, яка у мені є – вона має закінчитися на мені

Пояснюю. Люди не розуміють трьох основних речей.

 • Категорія: Мова і нація
 • Перегляди: 609

Про нашу мову

Колись у часи прагнень українства до волі й самостійності Пантелеймон Куліш сказав: "Зовсім інша була б річ, якби ми єдиними устами і єдиним серцем трудилися над пробудженням суспільно-національної свідомості України".

Олександр Пономарів: Щоб по всій Україні відродити українську мову, нам треба агресивно її захищати

До дня української мови та писемності у стінах "Львівської політехніки" відбувся ще один вечір у рамках проекту Ірини Фаріон "Від книги до мети" - цього разу з доктором філологічних наук, професором кафедри мови та стилістики Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, академіком АН ВШ України, заступником голови Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка Олександром Пономаревим. Говорили, звісно, про мову й політику, точніше про мовну політику в Україні та її вплив як на мову, так і на мовців. Про становище української мови на східних наших землях пан Олександр знає не з розмов - він народився на Донщині у місті Таганрог. Тепер це - Російська Федерація.

Back to top