A+ A A-

Трагедія кубанської станиці Полтавська як свідчення геноциду українства

Про сумну долю мешканців станиці Полтавської нами вже було писано, і буде ще писано багато, бо саме через долю цієї квітучої козацької станиці стає видно усю злочинність радянського сталінського режиму. Ми продовжуємо публікувати матеріали та статті присвячені 80-ї річниці найстрашенних годин історії нашого краю.

Деякі особисті міркування після Х Конгресу СКУ

Володимир Павук

Тривалий час беручи активну участь в українському громадському русі в Росії я вперше в серпні цього року був гостем Світового Конгресу Українців і делегатом 4-го Міжнародного Конгресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті».

У Словаччині виселяють українську школу

Єдина національна школа з українською мовою навчання, яка працює на території округу Земплин (Словаччина), повинна до нового навчального року переселитись в інші приміщення. Її керівництво побоюється, що це перший крок на шляху до поетапної ліквідації школи.

Напередодні Х Світового Конгресу Українців

Конгрес чи звітні збори будь якої організації чи установи робить підсумки діяльності цієї структури та розглядає найбільш суттєві питання чи проблеми на які, згідно з статутом, та установа повинна відповідати. Тим більше для світової структури, котра представляє інтереси численної кількості фізичних чи юридичних осіб, усвідомлення того, що є засадничим, а що менш важливе є конечним не тільки тому, що від цього залежить діяльність цієї установи, але і тому, що до значної міри доля цих осіб у площині забезпечення їх духовних інтересів, а зокрема збереження їх людських та національних прав, залежить не тільки від розумних рішень, але також від послідовного і рішучого виконання резолюцій і постанов виконавчими органами.

Заокеанські рефлексії на "антифашистські" одкровення ПР

Марта Онуфрів, журналістка Канада, Торонто

Видатний український поет Василь Стус так писав про CРСР – "рад-соц-конц-таборів союз, котрий Господь забув": Тут править інший бог: марксист, расист і людожер – один – за трьох.

Беручи до уваги антидержавну, антиукраїнську, антинародну діяльність правлячої ПР, згадані поетичні рядки можна перефразувати: Тут править інший бог: бандит, расист і мародер – один – за трьох.

Американські державні органи переходять на українську мову

Наталія Фігель

Днями в урядовому офісі округу Кук (штат Іллінойс, США) було представлено нову україномовну програму з інформування населення регіону про податкову політику влади.

Скрарбник окруку Кук Марія Паппас представила інформаційні брошури та їх варіант на офіційному веб-сайті округу, які були перекладені саме українською мовою, повідомляє кореспондент Медіа-порталу VIDIA.

За Кубань, за Батьківшину

Уболівальники краснодарської «Кубані» розтягли 28 квітня 2013 на матчі з петербурзьким «Зенітом» величезні банери із написами «За Батьківщину – За Кубань» та зображенням козака в традиційній «мазепинці», щоб підкреслити свою козацьку ідентичність, частиною якої є українська мова.

(С) http://www.facebook.com/index.php#!/Mova.Online?hc_location=stream

"Радіо Домівка" Від Києва до Нью-Йорка на одній хвилі

Радіо «Домівка» — повністю україномовне громадське радіо. Команда радіо складається з ініціативних творчих українців з цілого світу. Ідея створення виникла в українців Нью-Йорку, які відчули потребу в україномовному медійному продукті

Як допомогти українцям Румунії?

Олександр Гаврош – письменник, журналіст

Результати перепису 2011 року в Румунії викликали сумні враження. Чисельність української меншини за останні 10 років зменшилася із 61 тисячі до 51 тисячі. Тобто, кожен минулий рік приніс втрату однієї тисячі українців. Якщо так піде далі, то за півстоліття українців у Румунії не залишиться.

Від Омська до Криму

Рідна мова посеред засніженого степу Південного Сибіру

Дмитро Савончук, Омськ

Якщо ви думаєте, що від Омська дуже далеко до Криму, то ви помиляєтесь. Трохи більше трьох годин знадобилось нам, аби дістатись туди. І хоч Крим зараз занесений снігом, там нас чекало море української доброзичливості та гостинності.

Back to top