A+ A A-

У Словаччині виселяють українську школу

Єдина національна школа з українською мовою навчання, яка працює на території округу Земплин (Словаччина), повинна до нового навчального року переселитись в інші приміщення. Її керівництво побоюється, що це перший крок на шляху до поетапної ліквідації школи.

 

Зміну місцеперебування української початкової школи з вулиці Лесної, яка працює вже майже 40 років, у приміщення Початкової школи на вулиці Кудловській в Гуменному схвалила цими днями міська рада Земплина.

«Зміну місцеперебування  школи не потрібно розглядати як якусь національну боротьбу, а однозначно як економічну справу,  тому що з  міського бюджету для гуменських  початкових шкіл частина коштів повинна виділятись для того, аби ця школа могла існувати», - сказав, коментуючи великі фінансові затрати на згадану національну початкову школу депутат міста  Йозеф Баб’як.

На думку депутатів, економічні затрати на школу були б нижчими, якби в неї в останні роки вкладалися більші інвестиції.

Гуменська міська рада на своїй останній сесії, крім зміни місцеперебування національної школи, також схвалила зміну назви. Депутатський  корпус пропонує, аби школа по-новому була перейменована в основну школу-інтернат з русинською мовою навчання.

Закарпаття онлайн

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top