A+ A A-
 • Категорія: Історія
 • Перегляди: 72

Українські історики публікують імена безпосередніх виконавців Великого терору

До 80-річчя найбільш масових сталінських репресій український науковий журнал «З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ» почав публікацію дослідження про співробітників НКВД – організаторів і виконавців Великого терору.

 • Категорія: Історія
 • Перегляди: 62

Як бандерівці знищили УПА

У Другій світовій війні Сталін застосував зброю, існування якої виходило за межі уявлень і нацистів, і оунівців. Ця зброя – глибоко вкорінена агентура. Німці й українці донині так і не зрозуміли, що з ними відбулося. Настав час для широкої просвітницької кампанії щодо бандерівщини як спецоперації НКВД.

 • Категорія: Історія
 • Перегляди: 203

До 100-річчя від дня народження командира УПА - Павла Вацика псевдо ,,Прут’’

Павло Іванович Вацик (псевдо: Прут) народився 17 липня 1917 р.  в с. Заріччя, Надвірянський район, Івано-Франківської області в селянській середньо заможній родині. Заріччя – село  велике гipcькe село, яке розкинулося у долині річки Прут, на його правому березі, на пpocтopi чотирьох кілометрів, Прут протікаючи вузькою долиною в Зapiччi з південного заходу, творить природний кордон від заходу між Заріччям та містечком Делятином, яке під сучасну пору здеградоване адміністрацією до селища міського типу. Приблизно від половини Заріччя Прут, роблячи велике коло, бере напрям на північний схід

 • Категорія: Історія
 • Перегляди: 187

ДО 50-річчя ВІД ДНЯ СМЕРТІ КУРІННОГО КАПЕЛЯНА УПА – ОТЦЯ РАДЬО АНДРІЯ ,,ЯВОРЕНКА’’

,,Найвища Любов, яка може існувати, проявляється в готовності віддати своє життя",  саме таке визначення досконалої Любові дав Ісус Христос за декілька годин до свого арешту. І залишив нам прекрасну заповідь: "Ось заповідь моя! Щоб ви любили одне одного так, як я полюбив вас. Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх!"

 

Історія України повна імен героїв, що з любови до своєї батьківщини, віддали за неї своє життя. Досить згадати всіх тих що загинули під Базаром,

 • Категорія: Історія
 • Перегляди: 486

Звідки в Києві взялися кияни

Володимир Богайчук

Є місто Харків і у ньому живуть харків’яни. Є місто Львів і у ньому живуть львів’яни. Є місто Київ і у ньому живуть кияни хоча мали б жити київляни. Тож звідки взялися кияни і куди поділися київляни?

Допитливий читач зауважить: яке має значення куди кияни поділи київлян, якщо киян найближчим часом замінять кієвлянамі? Пояснюю: саме для того щоб цього не сталося і потрібно киянам знати чому вони кияни.

 • Категорія: Історія
 • Перегляди: 597

Українська – понад усе: в мережі показали унікальні фото довоєнного Харкова

Майже століття тому в Харкові назви усіх головних установ мали україномовне походження.

Фотографії вивісок стародавнього міста опублікувала

 • Категорія: Історія
 • Перегляди: 1001

Наріжний камінь спотикання

Любомир Белей

Український вимір старослов’янської писемності

 

Перша слов’янська азбука й перша слов’ян­ська писемність, перші слов’ян­ські переклади християнських богослужбових текстів та джерела сло­в’ян­ських традицій літературних мов, початки слов’ян­ського міжкультурного діалогу, основи шкільництва й освіти – усі ці фундаментальні здобутки уможливила старо­сло­в’ян­ська мова. Щоправда, унікальність, а головне, велетенський масштаб феномену старослов’янської писемності зумовили неабиякі труднощі та

 • Категорія: Історія
 • Перегляди: 3928

Скандинавщина в давній Руси. Розділ 12

«Слово і діло» завершує публікацію праці Омеляна Партицького «Скандинавщина в давній Руси». Ця книга стала доступною нашим читачам завдяки визначному українському джерелознавцю, філологу, редактору і археологу Олександру Леонідовичу Рибалку, який відшукав її і незадовго до своєї смерті надав матеріал директору лінгвістичного музею професору Тищенку Костянтину Миколайовичу.

ХІІ. Звідки взялася назва Русь? 

Рурик зі своїми Руссами запанував у Новгороді і в прилягаючих землях (чудських і слов’янських) близько року 862. З поданої Нестором вісті оказується, що назва Русь була вже і перед згаданим роком, тільки ж шукати її треба в норманських, а не в наших землях.

 • Категорія: Історія
 • Перегляди: 3739

Скандинавщина в давній Руси. Розділ 11

"Слово і діло" продовжує знайомити відвідувачів з працею Омеляна Партицького "Скандинавщина в давній Руси". Пропонуємо Вашій увазі 11 розділ.

 

ХІ. Мітологія староруска 

Промовляє до нас скандинавщина з кожної картки старорускої історії: свідоцтвами літописі, іменами князів і бояр, давніми звичаями і цілим законодавством – звичайно лишитись мусіли її сліди і у віруванні давньої Руси. Нам трудно нині розізнати докладно, що в старорускій мітології припадає на долю слов’янської релігії, а скільки перейнято від

Back to top