A+ A A-

Заява КЛГП СКУ

Заява Комісії Людських та Громадянських Прав Світового Конґресу Українців стосовно антиукраїнської ксенофобії

27.04.2010
Вельмишановний Пане Президенте

 

Комісія Людських та Громадянських Прав Світового Конґресу Українців висловлює глибоку стурбованість із приводу переслідувань українців у російськомовних реґіонах України. Прикро констатувати, що в Україні нерідко трапляються випадки антиукраїнської ксенофобії побутового й чиновницького характеру.

За попердні роки жертвами антиукраїнської нетерпимості стали композитор Ігор Білозір (вбито у Львові 2000 р.), правозахисник української мови Богдан Паздерський (вбито в Києві 2008 р, впродовж 2 років не знайдено вбивців), член молодечої організації «Січ» Максим Чайка (вбито в Одесі 2009 р., вбивці досі не покарані). Уже три роки в Луганську триває судовий процес над українським патріотом Сергієм Мельничуком, провина якого полягає в тому, що він відстоює конституційне право на повновартісне функціонування державної (української) мови.

А нещодавно в Павлограді Дніпропетровської області на трьох підприємствах торговельної марки «Будмайстер» звільнено 18 менеджмент-працівників за використання в праці державної (української) мови. Дещо раніше ці особи приложилися до того, що згадані підприємства стали виробниками, в діловодство яких впроваджено українську мову, а також джерелом для відродження національних традицій, звичаїв та обрядів.

Останнім часом частина співвласників «Будмайстра» в ультимативній формі заборонила менеджментові використання української мови в діловодстві та спілкуванні, а відтак під надуманими приводами звільнила з праці 18 найактивніших українців.

Ми побоюємося, що при дальшому нагнітанні антиукраїнських настроїв та бездіяльності правоохоронних органів, прокуратури й судів ксенофобія набере системного характеру, ставши загрозою для життя свідомих українців та зумовить втрату міжнародного іміджу України.

Зкаликаємо Вас зробити все можливе, щоб прояви антиукраїнської ксенофобії не мали місця в жодних реґіонах Україні, а особи, що займаяться поширенням та скоєнням антиукраїнської ксенофобії були притягнені до відповідальности. Будемо вдячні за відповідь.

Остаємось з пошаною до Вас.

Юрій Даревич - Голова КЛГП
Марта Онуфрів - Голова Комітету КЛГП у справах України

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top