A+ A A-

Школа Дивосвіт

Олександр Басмат, голова КЛГП СКУ

I.Організаційна робота:

1. Проведено ряд розмов (протягом місяця) з представниками з Європи, щоб зрозуміти, як організовані укр. школи в Європі, почути їхнє розуміння ситуації. Також відбулася моя особиста розмова через скайп з дирекотором цієї школи, що стоїть у центрі скандалу, пані Оксаною Горін.

 

2. Переглянуто всі відео і інтернет- та газетні видання, особлива увага звернута на російськомовні з них. І мушу сказати, що російськомовні телепередачі, газети були більш активними, ніж україномовні. Вдалою була постановка проблеми "Кобзою" В. Коломацького.

3. Тема була піднята в інтернет форумі " Укр. Світова Конференція", де он-лайн учасники з різних країн висловлювали своє бачення, декілька разів на зв' язок виходила пані Горін, її дуже активно засипали запитаннями, коментували, активно працював модератор Павло Садоха.

II. В результаті проведеної роботи викристалізувалося таке бачення проблеми:

1. Це і є та сама школа, організовавана Товариством Юрія Чопика. Пані Горін через ряд крутійств перереєструвала її на школу "Дивосвіт".

2. Я особисто попросив пані Горін надати до СКУ статутні документи, щов зрозуміти, яку таку організацію вона представляє і які люди до неї входять. Вона цього не зробила.

3. Не відповіла вона на пропозицію П. Садохи створити комісію СКУ і УВКР, щоб розібратися, що відбувається навколо школи.

4. Є така думка, що ця школа давно стала чистої води бізнесом (комерцією). Користуючись ім'ям української громади, п. Горін дістала від Іспанської держави у бесплатне користування 3-поверхову школу. За її словами в одному з відео (передача на Євпаторійському ТБ, Крим) вона сказала, що школа оплачує лише витрати по воді, газу, електриці у розмірі до 1000 евро щомісяця. У школі 250 дітей, батьки яких платять по 20-30 евро на місяць. Сама п. Горін у цьому ж відео заявила, що може прийняти 1000 дітей, але скандали навколо школи забирають у неї учнів, а отже й бізнес.

4. Причиною скандалу стало звільнення двох учительок школи, які і зробили публічну заяву про те, що в українській школі ведеться навчання і російською мовою для російськомовних дітей з України. До цієї заяви про цей факт не було відомо. Начебто навчання було вечірнім, у той час коли українські заняття не велися.

5. Сама ж директор після виходу публічно такої інформації почала апелювати до різних російськомовних видань, телепередач, інтернет-форумів, підтримуваних "Русскім міром" і різного роду українофобами. Усе звелося до того, що "пагані хахли" з діаспори є проти того, щоб учити "русскоязичних" дітей з України "велікому русскому язику". Давалися пані Горін поради, як боротися з тими "хахлами" і запевнялося, що "русскоязичнї" брати їй допоможуть у боротьбі.

ІІІ. Вихід із ситуації я бачу в тому, щоб повернути школу Дивосвіт назад до Укр. громади, чи до Товариства, яке і її створило. Є такий досвід перереєстрації школи під Спілкою Українців Португалії, коли її диреторка зв'язалася з "Родіною". Є досвід такої переорганізації в Греції (п. Галина Маслюк). Сама пані Горін може йти за "Русскім міром", але не з українською школою, і не з 250 українськими дітьми і їх батьками.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top