A+ A A-

Конференція в Парижі

13 листопада в паризькому Центрі слов’янських досліджень відбулася конференція на тему: «Парламентські вибори в Україні 28 жовтня 2012 року», організована Французькою Асоціацією українських досліджень (L'Association Fran?aise des Etudes Ukrainiennes /AFEU/). Голова Асоціації Філіп де Сюрмен, колишній посол Франції в Україні, представив головау Координаційної ради з питань захисту української мови при Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В.Стуса Тараса Марусика, який виступив з доповіддю на зазначену тему.

 

Центр слов’янських досліджень (Le Centre d’?tudes slaves) було створено при Сорбонському університеті Парижа (Universit? Paris-Sorbonne) 15 років тому. Центр постійно проводить семінари, конференції і колоквіуми, а також публікує наукові видання зі слов’янознавства.

+++

Парламентські вибори 28 жовтня 2012 року мали надзвичайно велике значення для майбутнього України, – зазначив у своєму виступі Т.Марусик. Перед своїми васалами з Партії регіонів В.Янукович поставив завдання не лише зберегти «здобутки» останніх двох з половиною роки, а й збільшити їх, щоб остаточно придушити українське суспільство. Програма мінімум Партії регіонів була не менш амбітною, ніж програма максимум. В першому випадку треба було здобути просту більшість без своїх сателітів-комуністів. У другому випадку планувалося «сколотити» конституційну більшість із комуністами та «тушками».

Незважаючи на шалений адміністративний ресурс, кричущі порушення і масовий підкуп виборців у ході виборчої кампанії на всіх етапах – передвиборчому, виборчому і під час підрахунку голосів – Партія регіонів не виконала ні програми мінімум, ні програми максимум. Тож плани обирати В.Януковича на другий президентський термін у Верховній Раді провалилися. Таким чином, хоча Партія регіонів набрала найбільше голосів, назвати це перемогою важко.

Т.Марусик, який був офіційним спостерігачем на парламентських виборах на одній із дільниць Святошинського району Києва (округ № 218), показав на конкретному прикладі «прозорість» партійного розподілу серед членів дільничних комісій. З 24 членів лише двоє були від справжньої опозиції. Головою комісії була представниця компартії України, заступником – представник Демократичної партії угорців України, а секретарка – від технічної кандидатки в депутати. Члени комісії репрезентували такі «відомі» партії, як «Русь єдина», «Українська морська партія», «Ліберальна партія України», «Єдина родина», «Народно-трудовий союз України», «Партія пенсіонерів», «Руський блок», «Народна ініціатива». І зовсім «випадково» в комісії було по двоє представників від Партії регіонів та Народної партії В.Литвина – від парламентської фракції і власне від партії.

Т.Марусик поінформував також і про застосування сили спецпідрозділом «Беркут», використання сльозогінного газу під час підрахунку голосів в окружних виборчих комісіях. Він підкреслив, що, на відміну від багатьох попередніх виборів, цього року іноземні спостерігачі не квапились роз’їхатися по домівках наступного дня після проведення підсумкової прес-конференції. Багато з них залишилися до остаточного підведення результатів виборів. «Нарешті Європа зрозуміла, що головні порушення робляться не в день виборів, а під час підрахунку бюлетенів», – підсумував гість з Києва.

Після доповіді Т.Марусик відповів на численні запитання

+++

На конференції в Центрі слов’янських досліджень були присутні відомі французькі історики Стефан Куртуа («Чорна книга комунізму», «Більшовизм ? la fran?aise»), Даніель Бовуа («Шляхтич, кріпак і ревізор. Польська шляхта між царизмом та українськими масами (1831-1863)», «Битва за землю в Україні (1863-1914). Поляки в соціо-етнічних конфліктах», «Росiйска влада та польська шляхта в Укра?нi (1793-1830)», професори і викладачі Сорбони та Інституту східних мов. Прийшли також представники української діаспори – перекладачка Марія Маланчук, подружжя Пастернаків (асоціація «Ukraine-Art»), співробітниця бібліотеки ім. С.Петлюри Дарія Мельникович та багато інших осіб.

(С) http://cun.org.ua/nid/469--15--11--2012--46.pdf

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top