A+ A A-

Нова етнографічна група України

Володимир Богайчук

Лугандони— етнографічна група хунлаків (дивись нижче), яка проживає переважно в районі українсько-русского міжетнічного порубіжжя і містить у собі риси відповідного інтелекту і безкультур’я.

 

Назва «лугандони» пов'язана з топонімами Луганськ та Донецьк, котрі є найбільш заселеними цією етнографічною групою містами. Місцем масового проживання лугандонів є також південні райони Луганської та центрально-східні райони Донецької областей. На ці території хунлаки почали підселятися в 19-му столітті. Тоді вони ще не сформувалися як етнографічна група. Якості етнографічної групи вони почали проявляти приблизно з початку 20-го століття і завершився цей процес на початку 21-го століття. Саме у цей час і зафіксована історичними документами назва «лугандони». Щоправда, дослідники вважають, що на первинному етапі формування етноніма він окреслював міжетнічну спільність українців, русскіх та хунлаків, що були громадянами однієї держави — СРСР. Але такий погляд суперечить самому механізмові формування етносу: етнографічною групою може бути лише групування в межах одного етносу. Неабияке значення має і те, що на ранньому етапі формування назви «лугандони» вона утверджувалась ззовні, тобто вживалась як екзоетнонім.

Хунлаки - історично сформована стійка сукупність людей, що має єдину мову, загальні риси й стабільні особливості культури і психології. Мешкають переважно в Росії, але зустрічаються чи не по всій планеті Земля. В Україні проживають практично у всіх населених пунктах. Мовою хунлаків є штучно створений на базі так званої церковно-слов’янської мови суржик. Загальною рисою хунлаків є культ Великого Хунла, унікально сильна віра в те, що їхніми предками є племена етрусків, бо це означає «ето ріскіє», та трактування назви міста Мілуокі в США як «мілая Ока». Серед особливостей культури варто відмітити повсюдне вживання певної лексики, яка у культурно рафінованих представників інших етносів викликає хворобу в’янення вух. Кулінарними уподобаннями  хунлаків є страви «напіца» та «жарєниє єскі». Розумові здібності хунлаків ще на початку 20-го століття академік Павлов виявив надзвичайно низькими, але це не перешкоджає хунлакам з маніакальною впертістю насаджувати світу свій спосіб існування під назвою «русскій мір». Рівень психіки хунлаків є достатньо стійким незалежно від застосованих методів лікування.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top