A+ A A-

Товариство української мови ім. Т. Шевченка (ТУМ).

Постало на Установчій конференції 11-12 лютого 1989 р. в Києві як всеукраїнська громадська спілка, що на хвилі національного піднесення об’єднала численні організації та гуртки з метою відродити й утвердити українську мову в Україні й серед українців зарубіжжя. До 1992 р. мало Головну раду з 70-125 осіб, Центральне правління з 22-25 членів, Секретаріат, лекторій і газету “Слово”. Перше потужне обласне Товариство рідної мови створено у червні 1988 р. у Львові (очолив Р. Іваничук).

Оголошення переможців у 19-му конкурсі

Товариство української мови

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 оголошує переможців 2014 року у 19-му конкурсі студентських наукових робіт, проведеному до 200-річного ювілею Т. Шевченка і свого 25-ліття спільно з Міжнародним благодійним фондом “Смолоскип” на тему

ТАРАС ШЕВЧЕНКО І УКРАЇНСЬКА МОВА 

19-й конкурс студентських наукових робіт

Товариство української мови

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 60

 До 200-річного ювілею Т. Шевченка і свого 25-ліття Товариство української мови спільно з Міжнародним благодійним фондом „Смолоскип” провадить

 19-й КОНКУРС

студентських наукових робіт

Підсумки 18-го конкурсу

Товариство української мови
Київського національного університету імені Тараса Шевченка 
оголошує переможців 2013 року у 18-му конкурсі студентських наукових робіт, проведеному спільно з Міжнародним благодійним фондом “Смолоскип” на тему „УКРАЇНСЬКА МОВА – ЧИННИК ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ, НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ТА СУВЕРЕНІТЕТУ”.

Конкурси ТУМу

ПЕРЕМОЖЦІ НАУКОВИХ СТУДЕНТСЬКИХ КОНКУРСІВ ТОВАРИСТВА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І МБФ “СМОЛОСКИП” З УКРАЇНОЗНАВСТВА

1-й конкурс 1996 року

Степан Захаркін (1-е місце), студент 1 курсу філологічного факультету Київського університету ім. Т. Шевченка (відділення української мови та літератури). Тема: “П. Куліш – перекладач”.

Вікторія Ковальчук (2-е місце), студентка 1 курсу філологічного факультету Київського університету ім. Т. Шевченка (відділення фольклористики). Тема: “Проблеми дослідження української чарівної казки в контексті сучасності”.

Мова громадянства – українська : соціолінгвальний аспект сучасного законодавства

Перше місце в 17-му конкурсі студентських наукових робіт, проведеному спільно з Міжнародним благодійним фондом “Смолоскип” на тему „МОВА ГРОМАДЯНСТВА – УКРАЇНСЬКА”.

Шелудько Віра, студентка 5 курсу факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, учасник програми "Помічник Голови Комітету Верховної Ради України у 2011-2012 роках" Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму

Проблеми регулювання мовних відносин у суспільстві, вплив екстралінгвальних чинників на розвиток мови здавна були об’єктом вивчення як політичних, так і мовознавчих наук, що відображено у працях Ю. Бестерс-Дільгер [1], М. Ю. Виговського [5], Т. Ю. Горбань [5], О. Зарецького [4], І. П. Лопушинського [8], Л. Т. Масенко [9, 10], К. В. Петриченко [5], Л. І. Рожкової [5], П. В. Сацького [5], М. І. Степаненка [30], В. А. Сушко [5], І. Д. Фаріон [5], Ю. С. Фігурного [5], Ю М. Чередник [34], І. І. Чук [5] та інших. У них звернено увагу на теоретико-методологічні, концептуальні засади та історико-політологічні аспекти мовної політики, проте проблеми формування та реалізації державної мовної політики України висвітлено лише фрагментарно.

«Нехтування мовою в етнічному середовищі аморальне»

Тарас Марусик

Минуло два роки з часу смерті Володимира Куєвди, етнопсихолога і громадського діяча, який доклав чимало зусиль до відродження української мови в постколоніальній країні та її столиці Києві. Сьогодні, після майже трирічного господарювання донецької орди в Україні, брак таких принципових і послідовних людей, як він, відчувається ще гостріше.

Підсумки 17-го конкурсу ТУМ

ТОВАРИСТВО УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ 

 Київського національного університету імені Тараса Шевченка

оголошує переможців 2012 року в 17-му конкурсі студентських наукових робіт, проведеному спільно з Міжнародним благодійним фондом “Смолоскип” на тему „МОВА ГРОМАДЯНСТВА – УКРАЇНСЬКА”. 

Прокинутись не пізно...

А. Ю. Мокренко, Народний артист СРСР, професор, Лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, Лауреат Державної премії Грузії

В ейфорії здобутої незалежності допущено не мало помилок, в тому числі – і передчасну ліквідацію Всеукраїнського Товариства української мови ім. Т.Г. Шевченка, заснованого українською інтелігенцією ще до незалежності, двадцять

Back to top