A+ A A-

Корисна ініціатива

Друзі, на колишній роботі я започаткував ініціятиву вибіркового моніторинґу сторінок ріжноманітних закладів та установ. Щоденно спрямовував звернення з вимогою українізації до крамниць електроніки, торгових центрів, туристичних компаній, Інтернет- і телепровайдерів, футбольних клюбів і фітнес-центрів, (кіно)театрів, шкіл, органів

влади, інформаційних порталів. Також надіслав із десяток скарг провідним англомовним ЗМІ, вимагаючи виправити ганебне Kiev на Kyiv у новинах. Понад те, методично вишукував, завалював листами і надокучав злісним відмовникам українізовуватися.

Для тих, хто любить статистику, то всього вибірково проглянуто понад 700 сторінок, серед яких виявлено 230 порушників (охочим можу вислати базу таких сайтів). І, знаєте, результат перевершив усі очікування: очільники закладів телефонували, писали, бесідували, пояснювали і виправдовувалися, відмахувалися і обурювалися, обіцяли...

З огляду на відчутну реакцію та брак власного часу, товариство, хочу з вами поділитися шаблоном звернення до порушників наших мовних прав. Сподіваюся, він стане в неабиякій пригоді і сприятиме загальному зміцненню позицій української мови на наших теренах!:)
_____________________________________________________________
Назва установи
її адреса
електр. пошта + телефон (на Ваше бажання)

ЗВЕРНЕННЯ до керівника

Відповідно до ст. 10 Конституції України «Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.» та Указу Президента №534/2016 від 01.12.2016, розд. 2, п. 4 абзац 5 «забезпечити розширення сфери застосування української мови як одного з найважливіших чинників національної самобутности українського народу, гарантії його національно-державної суверенности» зауважую, що Ви маєте вести сайт і сторінки в соціяльних мережах державною українською мовою. Утім, Ваш сайт за замовчуванням відкривається російською мовою і не містить української версії.
Згідно з вищезазначеними нормативно-правовими актами Ви зобов’язані створити і встановити українськомовну версію сайту за замовчуванням, а також реклямувати, надавати інформацію та подавати посилання в мережі Інтернет українською мовою.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідь надсилається у 5-денний термін. Відповідь прошу надіслати письмово на мою адресу ___________ , а також електронною поштою на ______ .

Ваші П.І.Б. та контактні дані

Oleksii Deikun

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Back to top