A+ A A-

Я знов про російськомовних

Я знов про російськомовних. Найкраще було б – повернути їх до свого, українського. Та це вкрай важко.

 

Система поглядів для людини – ніби система координат для математичних розрахунків: вона служить базою для оцінки подій і вчинків людей. Оце – в плюс. Те – в мінус. Оце – високе. Те – низьке.

  • Категорія: Суспільство
  • Перегляди: 54

Як виховати українськомовну дитину в російськомовному оточенні? Поради відомого мовознавця

Рано чи пізно україномовні батьки опиняються в ситуації, коли їхні діти починають асимілюватись під російськомовне середовище. Хтось – більше, хтось – менше.  Колись український педагог Василь Сухомлинський сказав: «Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити». Як виховати українськомовну дитину в російськомовному оточенні? Як навчити дитину любити рідну мову?
  • Категорія: Суспільство
  • Перегляди: 64

Мова програмування Python замість російської мови

Весь день у своїй стрічці на фейсбуці я спостерігаю жорсткі батли між тими хто проти прийнятого у першому читанні Закону про мови та його прихильниками. Як виходець з російськомовного регіону, давно для себе вирішив, що основною мовою в моєму житті буде українська.

Хрест навхрест: як Москва заважає Києву отримати незалежну церкву

Україна як ніколи близька до створення власної незалежної від Москви і визнаної православним світом церкви.
У Києві стверджують, що це станеться до кінця року, а Москва не вірить, але веде власні переговори й погрожує найбільшим релігійним розколом з часів Великої схизми.
  • Категорія: Суспільство
  • Перегляди: 203

Чи варто українцям відмовитися від Криму й Донбасу

Yuri Shevchuk
Весною 2014 р. незабаром після російської анексії Криму в одному провідному американському університеті з давньою традицією совєтських і пост-совєтських досліджень відбувся круглий стіл. В дискусії взяли участь американські, російські та українські експерти, які

ЄвроБЛЯхери

Успішний досвід "євробляхерів" слід негайно проектувати на інших правопорушників, і тепер усілякі контрабандисти, неплатники аліментів, боржники з комуналки та автокрадії мають моральне право пікетувати Кабмін з Радою, вимагаючи дотримання своїх "прав". Для цього, щоправда, потрібно буде скласти календарний план пікетів на Грушевського, або розбити Печерськ на зони впливу і заблокувати рух у центрі Києва до повної перемоги схибленої справедливості.
  • Категорія: Суспільство
  • Перегляди: 196

Нема на світі росіянина, котрий не вмів би говорити українською

Друзі! У вчорашній заміточці я не виокремила, що на українську мову мій співрозмовник так і не переходить. Бо для нього різниця є. То українці мусять не бачити різниці, щоб зраджувати рід свій легко, не замислюючись.
Back to top