A+ A A-
 • Категорія: Суспільство
 • Перегляди: 112

ТОП-3 міфічних діагнозів, які продовжують ставити в Україні

Світова медицина постійно рухається вперед і розвивається. Але це не заважає деяким лікарям продовжувати ставити діагнози, яких не існує в світовій практиці.
 
"МедОбоз" вирішив покопатися в міфічних діагнозах і розповісти про три найбільш поширених в Україні.
 
Синдром хронічної втоми
 
Діагноз, який ставлять практично кожному працюючому українцеві.
 
Найчастіше його чують ті, хто приходить зі скаргами на часті головні болі, безсоння, погіршення пам'яті, слабкість, апатію і т.д.
 
Все це і правда схоже на стан втоми, тому стійкі вищеописані симптоми і нарекли "синдромом хронічної втоми".
 
І лікують це все заспокійливими, вітамінами, а також іноді навіть імуномодуляторами і антидепресантами.
 
Насправді ж, як розповів "МедОбозу" лікар Віктор Литвиненко, в Міжнародному класифікаторі хвороб (МКБ) немає такого захворювання як синдром хронічної втоми.
 
"Описані симптоми пов'язані з розвитком неврозу центральних регуляторних центрів вегетативної нервової системи або порушенням обміну білка, - говорить лікар. - А спровокувати їх могли перенесені вірусні захворювання, проживання в екологічно забруднених районах, хронічні захворювання і т.д.".
 
Тому, не з'ясувавши, що конкретно привело до поганого самопочуття пацієнта, тобто, не провівши необхідні аналізи та обстеження, діагноз не поставити.
 
І ніякі питання типу, скільки ви спите, скільки триває робочий день і як часто піддаєтеся стресам, не допоможуть докопатися до істини.
 
ВСД
 
Вегето-судинну дистонію "діагностують" чи не кожному другому пацієнтові, що поскаржився на запаморочення, слабкість, дратівливість і ін.
 
Насправді, це не діагноз, а стан, що об'єднує цілий комплекс різних скарг, серед яких:
 • Тривожність і занепокоєння;
 • Безсоння;
 • Відчуття нестачі повітря або "грудки" в горлі;
 • Тремор рук;
 • Прискорене серцебиття;
 • Скачки тиску;
 • Біль в області серця;
 • Порушення травлення (діареї, запори, метеоризм і ін.);
 • Запаморочення;
 • Незрозуміле підвищення температури тіла (при цьому відсутні запальні процеси в організмі).
 
Цей синдром не розвивається сам по собі, а виникає вже як наслідок. І все описане може турбувати в різних міксах і вказувати на різні захворювання.
 
Тому при виявленні дистонії потрібно проходити цілий ряд діагностичних процедур в залежності від симптомів, а не просто пити полівітаміни і заспокійливі (зазвичай такі препарати призначають, "після діагностування" ВСД).
 
Дисбактеріоз
 
Це наступний "діагноз", який можна почути у терапевта або гастроентеролога після скарг на біль в животі, важкість у шлунку, часті печії, розлад тощо.
 
Під поняттям "дисбактеріоз" мається на увазі порушення співвідношення мікроорганізмів, що знаходяться в кишечнику. А звинувачують в цьому прийом антибіотиків, гормонів, неправильне харчування, шкідливі звички, стреси тощо.
 
"Немає жодного документа, що відповідає запиту "дисбактеріоз", відповість вам МКБ. Адже це не самостійне захворювання, а знову ж таки, стан, який проявляється на тлі інших захворювань, наприклад, виразки шлунка, гастриту і т.д.", - продовжує Литвиненко.
 
І тому лікувати його просто прийомом препаратів або продуктів, що містять бактерії, не можна.
 
Потрібно докопатися до суті і знайти "корінь зла".
Back to top